Wytrawni smakosze win wiedzą, że dobre wino musi dużo kosztować. Im wino starsze, tym wyższa jest jego cena, ale rocznik to nie jedyny czynnik, który wpływa na wartość tego trunku. Najważniejsza bowiem jest jakość. Nasłynniejsze wina produkuje się we Francji, Hiszpanii i Włoszech, ale winnice spotkamy także w takich krajach jak: Chile, Australia, Portugalia, Grecja, Węgry, Austria, Niemcy. Od pewnego czasu do listy producentów win możemy dopisać także Polskę.

Dobre winiarnie zaopatrują się przede wszystkim w wina importowane w różnych kategoriach cenowych. Nie każdy jednak miłośnik tego trunku ma w pobliżu swojego miejsca zamieszkania sklep z markowymi winami. Dobrym rozwiązaniem w takich wypadkach jest skorzystanie z oferty sklepów internetowych.

Sklepy z winami, podobnie jak większość działalności handlowo-usługowej, coraz częściej przenoszą się do internetu. Sklepy internetowe, mające w swej ofercie wina, posiadają tę zaletę, że pozwalają - bez konieczności wychodzenia z domu - przeglądać ofertę, zapoznawać się z opisami win i opiniami innych klientów. Możemy zastanawiać się nad wyborem tak długo, jak chcemy i nikt nie będzie na nas krzywo patrzeć.

Kolejną korzyścią, jaką daje kupowanie przez internet jest fakt, że ceny są tu na ogół niższe niż w tradycyjnych sklepach - dla miłośników wina zakup tańszego trunku to więc nie lada gratka.

Wino online to także możliwość dostawy pod wskazany adres. Zakupione wino możemy zamówić przed ważną uroczystością bezpośrednio do domu bądź wysłać w prezencie znajomym.

Bogaty wybór sprawia, że każdy klient bez trudu wybierze najbardziej odpowiadający mu gatunek i rocznik. Strony internetowe sklepów z winami pozwalają wyszukiwać je według roczników, kraju, w którym są produkowane, przedziału cenowego, ocen specjalistów czy pojemności butelek. Kupić można następujące rodzaje win: białe (wytrawne, półwytrawne, słodkie), czerwone (wytrawne, półwytrawne, słodkie, aromatyzowane), musujące, różowe, szampany, porto i sherry.

Osobną kategorię stanowią - bardzo modne ostatnio - wina z winnic bio czyli te, uprawiane w sposób ekologiczny, co jest zgodne z utrzymującym się od pewnego czasu trendem kupowania wszystkiego, co ekologiczne.

Wino online to szybka dostawa do domu, bogaty wybór, konkurencyjne ceny, łatwość dostępu do sklepu, bez konieczności wychodzenia z domu. Internetowe sklepy winiarskie to także miejsce, w którym kupić możemy różne akcesoria, uzyskać porady na temat doboru win do potraw czy stworzyć zestaw upominkowy.